sobota, 21 stycznia 2017

Wyczynowy błazen

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Pewne myśli skłaniają nas do refleksji, a te popychają nas do zmian. Wpatrując się w kieliszek wina jesteśmy w stanie - niczym Proust z filiżanki herbaty - zajrzeć w głąb samych siebie, odświeżyć wspomnienia, wrócić do pozornie zapomnianych chwil, wbrew fizyce przenieść się w czasie w swojej historii. Tymczasem rzut oka na mroczną etykietę z dobrotliwie spoglądającym błaznem w charakterystycznej czapie, oryginalnymi "czarcimi czubami", dzierżącym w dłoni dzban (naturalnie, że wina!), sprawiają, że..

fot. WineMike

Nazwa tego Cabernet Sauvignon 2012 z McLaren Vale ze stajni Mitolo przywiodła mi na myśl utwór, którego dawno nie słyszałem. Jester czyli właśnie błazen, zaczął nucić fragment ponadczasowego "American Pie" Dona McLeana, a konkretnie te słowa:
 
"And while the King was looking down
The jester stole his thorny crown
The courtroom was adjourned
No verdict was returned"

Zawartość kieliszka nęci i prowokuje, zawłaszcza sobie całą należną mu uwagę i nie akceptuje sprzeciwu ani aprobaty, jedynie posłuszeństwo. Czegóż tutaj nie ma - gęsta, mroczna otchłań, która wciąga, uwodzi obietnicą świeżo palonej kawy, gorzkiej czekolady, suszonej żurawiny, czarnych porzeczek naprędce zerwanych z krzaka. Gdzieś tam w tle majaczą ziołowe i konfiturowe niuanse; jedna piąta gron została potraktowana niczym te na Amarone, co zdecydowanie wpłynęło na zwiększenie złożoności i zaserwowało nam niesamowitą ewolucję w naszych zmysłach. Całość jest nasycona, kusi ślicznie zintegrowaną taniną i zalicza się do tych czerwieni, które lubimy najbardziej - owoc rozpuszczony w kwasowości. Panie Jester, nieźle pan namieszałeś!

Do nabycia w Wine Avenue za 79 zł.


 
Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz