niedziela, 21 grudnia 2014

Wine News #14

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Ile dalibyście za otwieracz do wina? A za zepsuty? Uszkodzony korkociąg z czasów wiktoriańskich został sprzedany za 40 tysięcy funtów, co stanowiło ponad stokrotną wartość ceny wywoławczej. Aukcja, zorganizowana przez Reeman Dansie Auctioneers, miała miejsce w Essex w Colchester. Ten sam podmiot z powodzeniem sprzedał kolekcję zdjęć z czasów Pierwszej Wojny Światowej, przedstawiającą niemieckich żołnierzy pijących szampana. Wracają do korkociągu - ma on wygrawerowane słowa "Made from the Iron Shoe that was taken from a pillar. That was 656 Years in the Foundation of Old London Bridge", a wykonała go Ovenston z 72 Great Titchfield Street w Londynie. Old London Bridge był budowany od 1176 r. i na początku XIII wieku, opłacony został z podatku od wełny nałożonego przez króla Henryka II. Most został rozebrany w 1831 r. i kilkukrotnie odbudowywany. Szacuje się, że sam korkociąg ma 800 lat. Skoro zepsuty osiągnął aż taką cenę to wielce interesujące, ile byłby wart w pełni sprawny?

TheDrinksBusiness

Grupa krymskich winiarzy zrzeszonych w Legends of Crimea oficjalnie zaakceptowała aneksję Krymu przez Rosję i wystosowała okolicznościowe pismo do tamtejszego szefa banku centralnego, Elwiry Nabiullin. We wspomnianym dokumencie wnoszą o wydrukowanie serii banknotów w kwocie 200 rubli, które będą zawierać zdjęcia krymskich winnic. Niecały tydzień wcześniej strona rosyjska zapowiedziała wydanie serii 100 rublowej z okazji wspomnianej aneksji. Dyrektor generalny grupy winiarzy, Michaił Shtyrlin, wskazał, że proponowana grafika ma służyć "podniesieniu ducha patriotycznego i zwróceniu uwagi na Krym jako centrum krajowej produkcji wina". Ponadto rząd rosyjski zapowiedział, iż wesprze krymskich winiarzy kwotą 250 mln €. Z jednej strony realne embargo na francuskie wina w Rosji, a z drugiej wspomaganie ukraińskich winiarzy - najbliższe miesiące pokażą czy część producentów z kraju Marsylianki potrafi sobie poradzić bez kupców z Rosji.

Decanter.com

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku - zaplanowałem dla Was jeszcze kilka nieoczywistych artykułów, które umilą mroźne wieczory. Między innymi najsłynniejsze winne zbrodnie.. Bądźcie czujni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz