wtorek, 24 lutego 2015

Georg Wind of changes

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Winiarska Austria wciąż znana jest głównie z niepowtarzalnie pieprzowych Gruner Veltliner i fenomenalnie mineralnych Rieslingów. Tuż za nimi uwagę przyciągają Zweigelty, Blaufrankische i St. Laurenty. Warto wspomnieć, iż ojczyzna Wagnera może pochwalić się również świetnymi czerwonymi kupażami oraz winami słodkimi. Miły Wojciech Wojtanowski z ambitnego projektu Wino i Kieliszki, mogącego pochwalić się najszerszą ofertą austriackich win w Polsce, pewnego dnia przesłał mi niecodzienną paczkę.

WineMike

Producent Georg Wind na zaledwie 13 ha w obszarze Neusiedlersee – Hügelland nie ogranicza się do kilku etykiet; w jego portfolio odnajdziemy całą gamę białych, czerwonych oraz w różnym stopniu nasyconych słodyczą win. Wszyscy ci, którzy piszemy o winie, jesteśmy winni wielkie przeprosiny dla wielbicieli słodkich win. Jedni trakturą je z przymrużeniem oka, inni jako oczywisty dodatek do wszelakich deserów. Chardonnay Spatlese 2012 jest dobrym przykładem zachowania świeżej kwasowości bez utraty brzoskwiniowej słodyczy. Stosunkowo niewielki alkohol (10,8 %) zgrabnie wpisuje się w modny ostatnio nurt win "przyjaznych osobom dbającym o kalorie". Czegóż tutaj nie ma - morelowo - mirabelkowe niuanse, poprzetykanie pikantnymi akcentami, finisz średnio-długi. A wszystko to zaledwie za 51 zł

WineMike

Pura Vida 2011 stanowi śmiały komunikat, że pod zakrętką również mogą kryć się solidne, nieszablonowe wina. Mieszanka Zweigelta, Merlota i Blaufranischa skutecznie pobita 14% alkoholu sprawia, że warto zdekantować zawartość butelki, by po zaledwie 15 minutach cieszyć się dżemowymi nutami, feerią owoców leśnych, intensywna, zwarta budowa z mocą suszonych wiśni oraz gorzkiej czekolady. Kwota 55 zł za tę podróż wydaje się idealna.

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz