środa, 19 listopada 2014

Beer vs. Wine

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Skoro czytacie te słowa to z pewnością częściej pijecie/degustujecie wino niż piwo, prawda? Choć złocisty napój nie jest tak złożony jak nektar Dionizosa, nie sposób odmówić mu popularności. Zarówno w świecie piwoszy, jak i wine freaków istnieją "czarne owieczki" - produkty no name, przemysłowe zlewki, które w ogóle nie powinny trafiać do sprzedaży. 


O ile fani piwa oraz wyznawcy wina nie tłuką się na ustawkach niczym ziemniaki na pace to piwo generalnie nadal traktowane jest z przymrużeniem oka. Czy słusznie? Odnośnie wina mówi się, że boli po nim głowa i jest "nieznośne kwaśne", a widzieliście kiedyś słodkie piwo? Przyjmując, że z reguły piwo ma 5% alkoholu, a wino 12-14 % to różnica nie powinna stanowić problemu. Całe szczęście, że co do wódki nie ma takich zastrzeżeń. Tymczasem zaczynajmy!
 Piwo vs. Wino - 1:0

Najwięcej piwa sprzedaje się w Chinach, a win w USA. 


 Piwo vs. Wino - 2:0

Snow sprzedaje się ponad sześciokrotnie lepiej od Barefoot. A Heineken, Coors, Sutter Home i Jacob's Creek nie są nawet w pierwszej piątce. Mondavi musiał zaakceptować szóstą pozycję. Piwo vs. Wino - 3:0

Nikogo nie zaskoczy fakt, że Czesi wypijają najwięcej piwa, a mieszkańcy Watykanu wina  Piwo vs. Wino - 3:1

Mimo większej sprzedaży piwa jego popularność spada, natomiast wina powoli, ale zdecydowanie rośnie. Coraz więcej ludzi przerzuca się na wino. 


 Piwo vs. Wino - 3:2

Sherry zdecydowanie wygrało z piwem - o ironio - Barleywine Piwo vs. Wino - 3:3

Oba napoje alkoholowe w umiarkowanej ilości wpływają pozytywnie na nasz organizm. Tego akurat nikomu nie trzeba tłumaczyć.


 Piwo vs. Wino - 4:3

 Najstarszy browar pochodzi z XI wieku i znajduje się w Niemczech, a w XIII wieku - również u naszych zachodnich sąsiadów - zapoczątkowano dzieje najstarszego producenta win na świecie.  Piwo vs. Wino - 5:3 

Piwosze naturalnie wiedzą, że tradycja ważenia piwa jest starsza od produkcji win.


 Piwo vs. Wino - 5:4 

Droga zabawa to nie tylko szybkie auta. Prestiż popycha kupców do kupowania bajecznie drogich win. Piwo vs. Wino - 5:5 

Piwne spa czy dłuższe życie?źródło: CompareCamp

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz