niedziela, 16 listopada 2014

Wine News #11

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Londyńska restauracja wyróżniona gwiazdką Michelina była świadkiem przekrętu tygodnia. Kilku wielbicieli drogich win, podając się za arabskich magnatów, nielegalnie weszło w posiadanie win o wartości 11.500 £. Całe zajście miało miejsce w obleganym lokalu Pied a Terre, gdzie manager lokalu odebrał telefon od mężczyzny, który rozpaczliwie poszukiwał szampana Cristal w wersji magnum. W efekcie transakcja początkowo się udała; nieznajomy pojawił się w samym lokalu, uzupełniając zamówienie o nie jedną butelkę, ale trzy magnumy Cristal z 2002 roku oraz butelkę Chateau Petrus z 1990 r. Pieniądze wypłacono za pomocą trzech kart kredytowych. Zadowolenie z dobrej sprzedaży brutalnie przerwał pracownik banku, który skontaktował się z właścicielem lokalu - Davidem Moore'em, iż istnieje podejrzenie odnośnie legalności kart, którymi opłacono drogie zakupy i do czasu wyjaśnienia pieniądze zostały zatrzymane. Moore skontaktował się z policją, jednak mimo obszernych zeznań wykrycie sprawców jest nikłe. Ujawniono jedynie, iż karty zostały skradzione w Ameryce Północnej. Miłość do wina potrafi zaślepić.

TheDrinksBusiness

Po szokującym zwolnieniu dyrektora ds. win, piw oraz alkoholi w brtyjskim Tesco, Dana Jago, została zatrudniona Catherine Friend. Dla przypomnienia - Jago został zwolniony po żmudnym śledztwie, które wykazało, iż sprzeniewierzył on 250 mln £. Nowa krew w zespole Tesco przez 3 lata pracowała dla Jarrold’s w Norwich jako asystent kupującego. Awansował na miejsce Dana Jago nie byle kto, bo sam Master of Wine Nick Hood, ktory będzie raportował do swojej koleżanki po fachu - Laury Jewell MW. Lód bywa śliski na wysokich stanowiskach.

TheDrinksBusiness

Baronowa Philippine de Rothschild nie dożyła wypuszczenia na rynek rocznika 2012 z Chateau Mouton, odchodząc nagle w sierpniu w wieku 80 lat. Etykieta nowego rocznika została nareszcie ujawniona. Zaszczyt przygotowania grafiki przypadł Hiszpanowi - Miguelowi Barcelo, który został wybrany jeszcze przez samą nestorkę rodu. Kompozycja na butelce przedstawia dwa barany na tle akwareli w barwach zieleni oraz błękit nieba. Pochodzący z Majorki malarz konkurował z wieloma innymi potencjalnymi autorami grafiki na etykietę nowego rocznika flagowego wina Chateau Mouton Rothschild. O samej klasie artysty, który jest nie tylko malarzem, ale również rzeźbiarzem, świadczą jego wystawy w Luwrze oraz Paryskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Od 1945 r. utalentowane osobistości są zapraszane do stworzenia grafiki na to wyjątkowe wino. Dotychczas dzieła Pabla Picasso, Salvadora Dali, Georgesa Braque, Juana Miro, Andy'ego Warhola, Francisa Bacona czy też Luciana Freuda zdobią wybrane roczniki najsławniejszego wina z Medoc. Etykieta, nawet najprostsza, również może zachwycać.

TheDrinksBusiness

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz