środa, 26 listopada 2014

Prezenty zawczasu

 Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Zanim rozpęta się kociokwik w sklepach, nerwowe kolejki zaczną gromadzić się na wszelkiego rodzaju "promocjach" (które wcale nie są obniżkami), a wszyscy będą złorzeczyć na doręczycieli paczek, listów oraz kartek, warto już teraz wybrać prezent. Otwieracze do wina? Macie już ich kilkanaście. Korki od rzadkich i drogich win? Raczej nie. Kieliszki? Zajmują sporo miejsca i najpierw trzeba wytłuc te, które już mamy. Poniżej lista niebanalnych prezentów na "ten wyjątkowy czas".
TheDrinksBusiness

Wielu producentów i domorosłych wynalazców próbowało opracować system, który zachowa świeżość w winie. I tym razem udało się. Coravin, wprowadzony na początku bieżącego roku do luksusowego domu towarowego Harrod's w Londynie, pozwala nalać wino do kieliszka bez otwierania butelki. Twórcy zapewniają, że wino nadal będzie się rozwijać w normalnym tempie bez niebezpieczeństwa utlenienia.

Cena - Harrod's 269 £

TheDrinksBusiness

Zapomnijcie o rękawach schładzających wino, ice-bagach czy owijaniu butelek folią aluminiową. Vinnebago utrzymuje wino w tej samej temperaturze do 25 godzin dzięki technologii, która zrewolucjonizowała dotychczasową izolację przedmiotów. Poprzez dodanie trzeciej warstwy izolującej producenci twierdzą, iż stworzyli "najlepiej działający izolator dla butelek".
Cena - Corkcicle (19 £)

TheDrinksBusiness

Coś dla geeków - Sonic Decanter. Jak utrzymują twórcy, pozwala on poprawić smak wina za pomocą fal dźwiękowych. Ten niecodzienny dekanter wynalazł Charles Leonhardt, a oprawą marketingową zajęli się spece z Dionysus Technology Concepts. Charles utrzymuje, iż wyglądający rodem ze stacji kosmicznej przedmiot zmienia skład molekularny wina i w efekcie zmniejsza zawarty w nim dwutlenek siarki. Urządzenie ma posiadać również swoją aplikację na smartfony. Ponadto ma zapewniać świeżość wina w otwartych butelkach, które zostały otwarte otworzone dni wcześniej.

Cena oczekiwana w USA 199 $ (127 £)

TheDrinksBusiness

Czy może być coś przyjemniejszego od szampana? Limited Edition Bollinger Champagne Cooler z butelką 1999 Bollinger, pierwotnie wyprodukowany wyłącznie na potrzeby promocji przedostatniego filmu z Bondem - "Quantum of Solace" w 2008 r. - w zaledwie 200 egzemplarzach. Cooler w kształcie pocisku (projektu Erica Berthes) skrywa magnum Bollinger La Grande Année 1999.

Cena - Harrod's 3000 £

TheDrinksBusiness

Potłukły Wam się kiedyś wina w walizce? Zapewni nie mieliście VinGardeValise, wewnątrz której znajdują się wysokiej jakości pianki, które chronią butelki przez stłuczeniem i regulują temperaturę. Całość obita jest twardą powłoką i wypełniona butelkami nie przekracza wagi 20 kg i sprawia, że jej wynalazca - Barry Wax, polega go wszystkim, którzy chcą, aby ich wino dotarło z nimi bezpiecznie do celu.

Cena - USA 235 dolarów $

TheDrinksBusiness

Bicycle Wine Rack; wynalazek jest banalnie prosty. Zamiast ładować wino do plecaka czy torby, umieśćmy je w skórzanej przypince do ramy roweru. I z górki!

Cena - Oopsmark.com (£ 21)

TheDrinksBusiness

Dekanterów nigdy za mało, prawda? Riedel Swan Decanter został zaprojektowany już w 2008 r. Jego kształt wzorowany jest na wydłużonej szyi łabędzia. Gadżet nie należy do najtańszych, ale czegóż się nie robi od czasu do czasu..

Cena - Riedel 618 $

TheDrinksBusiness

Szampana również nigdy za mało! Krug Flânerie Champagne cooler trafił do sprzedaży w 2012 r. Przeznaczony jest do transportu butelki (naturalnie szampana), a stałą temperaturę trzyma przez bite dwie godziny.

Cena -  185 £

TheDrinksBusiness

I wreszcie coś dla cierpiących na nadmiar funduszy! Veuve Clicquot’s Porsche-designed Champagne cooler. Wyprodukowano zaledwie 15 sztuk tego cudeńka po 70 tysięcy dolarów za sztukę. Chłodziarka podzielona jest na 12 indywidualnie oświetlonych półek na wino, które - sądząc po wielkości - mają być wielkości magnum i być - a jakże - szampanami.

Cena: 43,000 £

Lepiej zawczasu zakupić/zamówić prezenty niż uczestniczyć w corocznej gorączce, przepychankach i oczekiwaniu na kuriera. Wino też nie lubi pośpiechu, dajmy mu odsapnąć. Im wcześniej kupimy coś wyjątkowego, tym wcześniej będziemy mieć problem zakupów z głowy. I czas na inne przyjemności.. widział ktoś mój korkociąg?

1 komentarz: