niedziela, 8 listopada 2015

Blogi roku - podsumowanie

Facebook - Wine Trip Into Your Soul


Szóstego listopada to intrygująca data – z taśm FSO zjechała pierwsza Warszawa M20, urodził się Paderewski, Sex Pistols zadebiutowali na scenie St. Martin's College of Art w Londynie, a Eddie Cochran szturmem zdobył świat przebojem „Summertime blues”.  Data ta zostanie również zapamiętana w tym roku – stała się ona smutnym dniem w polskiej blogosferze. Wcześniej Irek Wis próbował odezwy do blogosfery, jednak pozostał niezrozumiany. Gdy opadną emocje, przychodzi pora na refleksję. A ta jest niczym gorzka herbata, która wprawdzie gasi pragnienie, ale pozostawia niesmak.

Designzz

W konkursie Czasu Wina można było głosować nieograniczoną ilość razy z różnych adresów mailowych bo zabrakło IP per mail, czyli rozwiązania, które sprawia, że z jednego komputera można oddać jeden głos. Natomiast w Magazynie Wino nikt z głosujących nie miał podglądu na ilość głosów. Oddałem dwa głosy na Winiacza z tego samego maila. Poszedł jeden czy dwa? A może żaden? W dotychczasowej formie z pewnością takie konkursy odejdą do lamusa.

Freetanic

Poniżej przedstawiam Wam zestawienie głosów oddanych na wszystkie blogi w Czasie Wina. Dwadzieścia blogów - w sumie oddano 674 głosy.. Nie to nie błąd, nie dwa tysiące czy tysiąc. Marne 674! Dzisiaj nominowane blogi, które mają swoje fanpage na FB łącznie mają 19 985 lajków. Oddane głosy stanowią zatem 3,37 % wszystkich lajków na FB. Jedynie W Tango z Winem, Poza Tokajem i Winne Refleksje póki co nie posiadają swoich fejsbukowych stron. Nam - blogerom i blogerkom dostało się w miniony piątek po równo. Komentarz pozostawiam Wam.

prt sc WineMike

Poznałem osobiście autorów blogów EnoEno i Paragraf w kieliszku; Sławek i Radek są skromnymi - i jeszcze nieświadomymi zbliżającego się zainteresowania - blogerami o których za chwilę zrobi się głośno. Padli oni świadomie bądź nieświadomie "ofiarami" tegorocznych konkursów. Zarówno w Krakowie, jak i w stolicy główną nagrodę zgarnął Sławek, a internetową Radek - przypadek? Nie ma innych blogów? Jaki jest cel organizowania dwóch konkursów, skoro ci sami są nagradzani w identycznych kategoriach? 

Mam szczerą nadzieję, że Winicjatywa nie pójdzie tą drogą. Jeśli tak się stanie to niestety MW, CW i wcześniej wymieniona staną się tożsame pod względem omawianego konkursu.

Facebook - Wine Trip Into Your Soul

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz